środa, 21 maja 2014

"Ziemia to kropka pod znakiem zapytania" S.J.Lec

 Emocje związane z rewolucją w Naszym życiu, dwiema przeprowadzkami, znalezieniem i utratą przeze mnie pracy, moją kolejną głodówką i wieloma innymi "przygodami" nareszcie opadły. Zaczynamy oswajać się z nową rzeczywistością, co jak się okazało nie jest wcale takie trudne, wystarczyło się trochę wyluzować, wziąć głęboki wdech i otworzyć szeroko oczy. W rezultacie doszłam do wniosku, że tutaj nie da się być nieszczęśliwym. To jest miejsce stworzone dla ludzi...przynajmniej w okresie wiosenno letnim:P Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Sztokholm tak mnie w sobie rozkochał, że nie robię nic innego tylko godzinami się po nim szwendam, dotykam go i wącham, czytam o nim, wgryzam się w niego w każdy możliwy sposób. Zniewala mnie architekturą, cudownymi zaułkami, wszechobecną wodą i skałami, które są genialnie wkomponowane w krajobraz tego miasta. Każdy metr tej metropolii jest stworzony z myślą o człowieku. Sieć ścieżek rowerowych wijących się kilometrami, place zabaw i siłownie wykonane głównie z drewna i kamienia, parki, jeziora, przystanie, ławki w najdziwniejszych miejscach, możliwość grillowania w samym centrum miasta!, trawniki ciągnące się po horyzont, które w ciepłe dni są wręcz oblegane przez ludzi, boiska, knajpki, sunące kanałami kajaki i żaglówki kołyszące się na wodach zatoki, nad którą mieszkamy...mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Mimo tego, że to stolica, ogromne miasto, obszar mocno zurbanizowany, świetnie skomunikowany, mimo tego wszystkiego wszędzie czuje się tu ducha przyrody, który koi, wycisza, pomaga złapać wewnętrzną równowagę. Nie wiem jak jeszcze mogłabym to opisać, żeby oddać panujący tu klimat. Po prostu musicie tu przyjechać! Chętnie oprowadzę Was po mieście i podzielę się legendami związanymi z tym miejscem, bo znam ich już kilka;)

 

PS. Żeby nie było, że się obijam to w wolnych chwilach szukam pracy, ale tylko w wolnych, bo wpadłam na pomysł rozkręcenia tu biznesu, którym na pewno się pochwalę, gdy zakończymy z Filipem wstępne przygotowania do jego otwarcia:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz